O CHERRYWOOD


Witaj w Cherrywood! 
Mam na imię Marta i jestem mamą 5-letniego Małego Johna oraz 19-miesięcznej Lady Marion. Razem z Tato-Mężem tworzymy czteroosobową Wesołą Kompaniję, a Cherrywood to miejsce, w którym zatrzymuję nieco naszej codzienności, niektóre kadry, przemyślenia; miejsce, które pozwala matce-gadule na słowotok (jednocześnie oszczędzając i tak dzielnego już Tato-Męża). 
Dlaczego "Cherrywood"? (Oprócz gry słów, rzecz jasna... ;))

W kulturze japońskiej (i nie tylko) kwiaty wiśni są symbolem szczęścia, życia, czystości, miłości... Nie bez przyczyny okryte nimi drzewa otaczane są taką troską i czcią. Sakura - japońskie ozdobne drzewa wiśniowe - oznaczają ulotne piękno - chwilowe jak subtelne kwiaty, którymi są obsypane.

W naszym wiśniowym lasku codziennie staram się dostrzegać piękno ulotnych chwil, delikatności dojrzewającego na naszych oczach życia - życia wybuchającego w naszych dzieciach. Rodzicielstwo to momenty, które najlepiej łapać, bo dzieciństwo wyślizguje się z rąk - nim się obejrzysz, mija dzień, tydzień, rok... Chwytam więc w siatkę kolorowe motyle, wciągam w nozdrza zapach świeżych kwiatów, przymykam oczy i wsłuchuję się w radosny śmiech dzieci. Czasem zawieje tu wiatr, czasem nadchodzi zima, która śnieżnym kożuchem zakrywa drżące gałązki. Choć to nasz niezwykły, to jednak w gruncie rzeczy bardzo prawdziwy świat - realność wchodów i zachodów, wzlotów i upadków, następujących po sobie dni i nocy. 

*

Z uwagi na fakt, że nie zawsze mamy czas czy chęci wdawać się w dyskusje, skupiać, analizować czy być prowokowanym do snucia przemyśleń, posty podzieliłam na dwie kategorie: "do poczytania" i "do oglądania". Pierwsze - angażujące i bardziej wymagające, akurat na dłuższą chwilę z ciepłą kawą w ręce; drugie - głównie z fotografiami czy grafikami, lżejsze, "na szybko", w przerwie między robieniem dziecku kaszki a np. prasowaniem ;).
Nieco więcej o blogu i pomyśle na niego napisałam w pierwszym poście - TUTAJ.


*

For foreigners:
I'm writing in polish, I don't translate my posts (I'm busy mum, you know ;)), but you can choose your language on the right side - there is a google translator. Good luck! :)
#cherrywoodstories na Instagramie

copyrights | prawa autorskie


Wszystkie zdjęcia na blogu - chyba że zaznaczyłam inaczej - są mojego autorstwa. Kopiowanie ich i/lub rozpowszechnianie bez mojej zgody i/lub podania źródła jest łamaniem praw autorskich.
NIE zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć moich dzieci bez mojej pisemnej zgody.