motywacyjnie na Dzień Matki

maja 26, 2016

Każdej z nas zdarzają się gorsze dni, kiedy albo sił brak, albo okoliczności niesprzyjające, albo nieszczęsne połączenie obu... Dzień Matki to taki wyjątkowy czas, kiedy ludzkość przypomina sobie (albo uświadamia silniej niż w pozostałe dni), jak bardzo mamy są potrzebne, jak dużo dają - najczęściej całą siebie... A my? Przyjmujemy laurki, bukiety kwiatów, ciepłe uściski i jesteśmy szczęśliwe. Czujemy się spełnione. A gdyby tak rozszerzyć to samopoczucie na większy okres czasu? Ładować sobie akumulatory nie tylko 26 maja (czy dodatkowo w swoje urodziny), ale i każdego dnia - bez konkretnej daty, na którą czeka się cały rok?

Chciałam Was (nas ;)) dzisiaj klepnąć po ramieniu, powiedzieć wirtualne: Dobra robota! i przypomnieć, że mam(y) tę moooc! ;)

Przygotowałam dla nas swoisty "pakiet" motywacyjny - wzruszające filmiki, zabawne grafiki, inspirujące typografie... Byśmy pamiętały, że jesteśmy wielkie, a każda z nas wyjątkowa!
Wykonujemy najcięższą pracę świata - bez urlopów, bez zwolnień lekarskich, bez chwil przerw (chyba że nasz podopieczny akurat uśnie), bez wynagrodzenia. Robimy to z miłości...


Robimy to dla Nich - by spełniały swoje marzenia, realizowały się, były szczęśliwe... Jesteśmy osobistymi trenerami, opiekunami, fizjoterapeutami, psychologami, dietetykami... Zarządzamy i domem, i ludźmi. Po co? By raz na jakiś czas poczuć, jak nasze serce rośnie i puchnie: z dumy, z radości, z poczucia spełnienia... Kiedy jest tak duże, że aż boli, że wyciska łzy - wzruszenia...


To te momenty, które nas uwznioślają, sprawiają, że unosimy się lekko nad ziemią i czujemy się szczęśliwe. Często jednak w nawale codziennych obowiązków trudno jest myśleć globalnie, całościowo o wykonywanej przez nas pracy. Jawi się ona jako orka - niedoceniana, niezauważana... Staramy się ogarnąć tyle spraw, czasem kosztem samej siebie i co? I żadnego "dziękuję", "super robota", "brawo"? To same przybijmy sobie piątkę! Każda z nas ma swojego najbliższego przyjaciela tuż obok, bardzo blisko - to my same!

grafika by siminascribbles (źródło)

grafika by siminascribbles (źródło)

Jesteśmy Superbohaterkami dnia codziennego:

Elżbieta Jabłońska, gry domowe (źrodło)

W codziennych obowiązkach nie zapominajmy jednak o sobie. Życie to walka, warto czasem nałożyć na twarz barwy wojenne - walczyć o siebie. Ale jeśli akurat nie masz czasu na makijaż, bo ważniejsza jest drzemka, nabranie sił czy obejrzenie ulubionego serialu, który zapewni Ci równowagę psychiczną - śmiało. Pamiętaj, niezależnie od sytuacji:

by greengiant (źródło)

Posłuchaj rady mistrza - to recepta na udane życie (indywidualno-społeczne), a przy okazji wyśmienita rada dla wszystkich mam:


 Pamiętaj:
 _______________
 źródła typografii:
1 | 2 | 3


Magda z All things pretty & simple (TUTAJ) przygotowała sześć pomysłów na wyjątkowe, nietypowe prezenty dla Mamy. Ja wiem - na przygotowanie części z nich pewnie już za późno, ale niech posłużą jako inspiracja. A może warto robić sobie (i własnej rodzicielce) Dzień Matki częściej? ;)


Wszystkie jesteśmy piękne...

You Might Also Like

0 komentarze

#cherrywoodstories na Instagramie

copyrights | prawa autorskie


Wszystkie zdjęcia na blogu - chyba że zaznaczyłam inaczej - są mojego autorstwa. Kopiowanie ich i/lub rozpowszechnianie bez mojej zgody i/lub podania źródła jest łamaniem praw autorskich.
NIE zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć moich dzieci bez mojej pisemnej zgody.