cherrywood stories: grudzień 2015

kwietnia 09, 2016

Rozpoczynam nowy cykl na blogu - migawki z naszej codzienności, opowieści zatrzymane w kadrach, czasem okraszone słowami. Dzisiejszy wpis nieco zaległy, ale lubię wracać do tych zdjęć i chwil, kiedy jeszcze we trójkę zamykaliśmy kolejny rok bycia razem. Zapraszam!
 

DOMOWA TKANKA

Zbliża się powoli. Górskie szczyty pokryte śniegiem, coraz bardziej mgliste światło o poranku... Powietrze nasączone mlekiem, rozleniwienie przyrody i ludzkie zaspanie - nieodłączni towarzysze poranków... Rysunki węglem w okolicach Barbórki, bezręki żołnierz oczekujący na krawiecką operację, pierwsza laurka dla Taty (który dostał swój portret z dzidziusiem w brzuchu - co by mu przykro nie było, że tylko Mama nosi Siostrzyczkę) i "Rok w mieście" z grudniem zaklętym w odcieniach kontrastujących z sobą niebieskości i czerwieni - taki przecież nastał czas: chłód na dworze i ciepło we wnętrzach. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie...BLISKOŚĆ

Uwielbiam łapać takie chwile; zwykłe momenty, które tak wspaniale zastygają na zdjęciach... Codzienność, gesty i mimika, emocje zatrzymane w czasie. Zazwyczaj nic nie zapowiada tego, że ujęcie będzie dobre, że kadr chwyci za serce, gdy będziesz przeglądać pliki w trakcie zrzucania na dysk. Magia chwili... Wiecie, co jest najpiękniejsze? Że między innymi z nich utkane jest nasze życie - spróbujmy je tylko bardziej dostrzegać. Jak te potencjalne momenty, ewentualne kadry. Każda chwila jest dobra, nie marnujmy czasu...

ŚWIĄTECZNY CZAS

Szukanie odpowiedniej choinki, ubieranie, pakowanie prezentów w siadzie skrzyżnym na podłodze (między rozrzuconymi wstążkami, skrawkami papieru, zasuszonymi plastrami jabłek i małymi dzwoneczkami), odpoczynek przy ciepłym świetle światełek i świec, smak wigilijnych potraw i miękkość tekstyliów (w tym koca, który dostałam pod choinkę), magiczny świąteczny poranek (kiedy moje "amerykańskie" dziecko odpakowywało prezenty, bo całą Wigilię przespało) i popołudnie spędzone pod kocem i z zapasem pierników... Święta!
You Might Also Like

0 komentarze

#cherrywoodstories na Instagramie

copyrights | prawa autorskie


Wszystkie zdjęcia na blogu - chyba że zaznaczyłam inaczej - są mojego autorstwa. Kopiowanie ich i/lub rozpowszechnianie bez mojej zgody i/lub podania źródła jest łamaniem praw autorskich.
NIE zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć moich dzieci bez mojej pisemnej zgody.